Nová nádrž pro zásobování sněžných děl na Zadově.Nová nádrž pro zásobování sněžných děl na Zadově.Zdroj: LA ZadovZasněžovací systém, který od letošního roku využívá nově vybudované nádrže, sice na Zadově běžel už nějaký ten den, ale sněžení na konci minulého pracovního týdne dotáhlo podmínky více než k dokonalosti. Na zadovských svazích leží až sedmdesát centimetrů sněhu. „Ve čtvrtek 7. prosince začínáme,“ řekl vedoucí provozu Lyžařského areálu Zadov Petr Vondraš s tím, že v provozu je také půjčovna vybavení a občerstvení u sjezdovky. Provozní dobu zatím v LA Zadov stanovili od čtvrtka do neděle 10. prosince každý den i s večerním lyžováním, v časech 8.30 až 16 a večerní lyžování bude probíhat od 18 do 21 hodin. „O provozu v dalších dnech budeme informovat,“ upřesnil Petr Vondraš. Sjezdaři si v tuto chvíli zalyžují na Pucalce, obou stranách Kobyly, Bočně i U Horejšů. Čtyřhodinová jízdenka vyjde dospělého na 550 korun.

Lipno zahajuje lyžařskou sezónu ve čtvrtek 7. prosince.
Na Lipně ve čtvrtek startuje lyžovačka. Hochficht rozjede lanovky o den později

Na parádní lyžovačku zve také „Kvidský ledovec“. Tam provoz zahájili už o minulém víkendu. Výška sněhové pokrývky se tam blíží k metru. Provoz tam je zatím ale omezen jen na víkend.

Dobrou zprávu posílají ze Zadova také pro příznivce úzkých prkýnek, stopy pro běžecké lyžování jsou upraveny už od neděle 3. prosince v délce 80 kilometrů. Do stopy ale mohou také běžkaři z Volar. Tam jsou čerstvě upraveny lyžařské trasy "Volarský okruh" nad čerpací stanicí Robin Oil a Volary - Soumarský most. Dále připojení na trasu České Žleby - Stožec. Najeté jsou stopy také v okolí Prachatic, kde se o ně postaralo Sportovní zařízení Prachatice. Milovníci lyžování mohou vyrazit na Tankovku nebo využít čerstvé stopy v okolí Libínského Sedla a Libína.