Na teplý začátek června je prachatické veřejné koupaliště Hulák připraveno. Podle slov Radovany Kutlákové, ředitelky Sportovního zařízení Prachatice, které Hulák spravuje, jsou všechny bazény vyčištěné, napuštěné vodou a Hulák bude otevřen ihned, jak se počasí umoudří. „Máme hotovy vzorky vody, všechno je v pořádku,“ řekla včera pro Prachatický deník Radovana Kutláková. V úterý je ještě naplánovaná pravidelná revize skluzavky. „Pak to bude kompletní,“ uvedla.

Celý areál prošel jarní kontrolou, tráva je několikrát posekaná, provozovatel bufetu zajištěn. „Na konci minulého týdne jsme provedli také zkoušku čerpadel na ohřev vody, vše je plně funkční,“ ujistila ředitelka Sportovního zařízení. Ta v současné době ladí detaily personálního obsazení Huláku a krytého bazénu tak, aby bylo možné obě zařízení nejméně 
v červnu provozovat souběžně. „Během června běží 
v krytém bazénu nasmlouvané plavecké kurzy, a tak není možné ho zavřít,“ zdůvodnila. V červnu Sportovní zařízení zakoupí plachtu na zakrytí dětského bazénku. „Ta bude určitě. V případě ostatních bazénů jsme zatím nerozhodli. Plachty jsou až příliš drahé,“ zakončila.