Výbava

Hřiště, které stálo pět milionů a šest set sedmdesát tisíc korun, nabízí dvě atletické dráhy, jednu o délce 60 a druhou pak 180 metrů, doskočiště, volejbalové a tenisové hřiště, hřiště na streetball a malou kopanou. Nechybí na něm ani umělý povrch.

Smutná vzpomínka

Jedním z důvodů, proč se škola do rozsáhlé a finančně náročné rekonstrukce pustila, byla i tragédie z června 2006. Při sportovní olympiádě dopadl tehdy čtrnáctiletý Tomáš Korytár při skoku dalekém na hranu doskočiště. Vážnému zranění jater následně podlehl. Letos v únoru pak za smrt hocha od prachatického okresního soudu odešel tehdejší ředitel Jaroslav Šiman s podmínkou, jeho obhájce na místě podal odvolání.
„Nebyl to samozřejmě ale jediný důvod, proč jsme se do výstavby pustili. Rozhodujícím byl i fakt, že jsme neměli hřiště ve vyhovujícím stavu,“ upřesnil ředitel Petr Horálek.

Obyvatelé si chválí

Místní obyvatelé takové kroky ve městě vítají. „Je to rozhodně dobře, že se taková zařízení pro děti ve městě budují. Ať už se jedná o nové dětské hřiště u plaveckého bazénu, nebo o sportoviště pro základní školu. Je dobře, když děti tráví volný čas na hřišti a mají k tomu příležitost. V tom se jim musí vycházet vstříc,“ říká opakovaně obyvatelka města Martina Boháčová.
Sportoviště v areálu není ale jediným hřištěm, které letos v létě Volarští vybudovali.
Nové dětské hřiště u městského krytého bazénu ve Volarech v srpnu slavnostně otevřeli zástupci města.

Hřiště u bazénu

Největší atrakcí hřiště je multifunkční zařízení ve tvaru lodi. Atrakce je vyrobena z povrchově upraveného akátového dřeva.
Podle starostky Martiny Pospíšilové stála stavba přes čtyři sta tisíc korun, které byly hrazeny z rozpočtu města. Loď ještě čeká na své jméno, měly by ji v září pojmenovat samy děti. U plaveckého bazénu bylo navíc už v květnu veřejnosti předáno sportoviště, tenisový kurt a dopravní hřiště.

Pro letošek končí

Letos už s výstavbou hřišť končíme. Neznamená to ale, že jsme skončili úplně. Pouze v letošním roce nemáme další rekonstrukce a výstavby v plánu,“ říká starostka Volar Martina Pospíšilová.
Podle jejích slov by pak ještě bylo ve městě potřeba jedno dětské hřiště dodělat a další opravit. „Určitě se časem pustíme i do nich,“ doplnila Martina Pospíšilová.