Pro sport i zábavu

„Celkový projekt vyšel na bezmála čtyři sta tisíc. Tři sta tisíc jsme získali jako dotaci z loňského státního rozpočtu, zbytek byl financovaný z prostředků klubu,“ uvedl prezident fotbalového klubu Ivan Lauda. Podle jeho slov se těší hřiště už teď velké oblibě.

„Je rozděleno na dvě části. První je sto šedesát čtverečních metrů se strukturovaným propustným povrchem, na který v budoucnu chystáme instalaci umělé trávy. Druhá část je dětské hřiště se skluzavkou, lezeckou stěnou nebo tabulí,“ popisoval Lauda s tím, že v tak malém městě, kde obyvatelé znají podobná místa spíše z Prachatic nebo jiných větších měst, se kolem hřiště šíří jen pozitivní ohlasy.

Hlavně bezpečí

Avšak není tomu tak úplně všude. Například v Netolicích, kde nové dětské hřiště otevřeli začátkem září, si obyvatelé stěžují na nedostatek atrakcí.
„Je mi z toho smutno, připadá mi, že se tady nic neobejde bez kritiky, se kterou mi všechny další plány do budoucna hořknou na jazyku,“ uvedl starosta města Oldřich Petrášek. Město přitom vyšlo hřiště na devět set padesát tisíc korun a chlubí se zejména lanovou pyramidou, jedinou podobnou atrakcí v okolí. Místním to ale připadá za takovou cenu málo.
„Oproti jiným obcím jsme na hřiště měli vyhrazený poměrně malý prostor. Ten řešila firma, která hřiště stavěla tak, aby vyhovoval všem bezpečnostním normám. Jinak to ani vyřešit nešlo,“ bránil se starosta Petrášek.
Podle některých obyvatel mohou být naopak místní rádi, že zastupitelé obracejí pozornost i k těm nejmenším. „Takovou kritiku moc nechápu a musím se vedení města zastat. Podobné místo ve městě určitě chybělo, lidé by z něho měli mít spíše radost,“ tvrdila obyvatelka Netolic Alexandra Šímová.

Další atrakce

Na kolaudaci je připraveno také dětské hřiště v Záblatí, které bylo postaveno v rámci plánu nového sportoviště. Inspiraci k jeho výstavbě hledali zastupitelé obce zejména v Prachaticích.

„Bohužel jsem už také slyšel námitky ohledně vybavenosti hřiště. Myslím si ale, že jsme tuto věc zvládli a jsem rád, že takové hřiště v obci máme. Hlavním kritériem byly samozřejmě bezpečnostní normy, za které zodpovídá dodavatelská firma,“ uvedl starosta Záblatí Vladislav Klabouch.
Navíc dodal, že do budoucna obec plánuje instalaci dalších dvou atrakcí, na které se zatím nenašly finanční prostředky.