Ve čtvrtek hodinu po poledni jim hřiště při hodině tělocviku s učitelkami Boženou Michálkovou a Dagmar Staňkovou předal zástupce společnosti Rent Group Zdeněk Mrzena, starosta Martin Malý a ředitelka školy Alena Nachlingerová.
„Hřiště, které je bonusem za povolení postavit ve městě Kaufland, je určené pro míčové hry," řekl prachatický starosta Martin Malý a dodal, že není jen pro školáky, ale za určitých pravidel ho mohou užívat i ostatní obyvatelé města.
„Navíc v zimě je možné ho také zaledovat, mantinely jsou na to uzpůsobené a nárazy puků vydrží," ujistil na hřišti Zdeněk Mrzena a popřál dětem na místě hodně sportovních zážitků.
Hřiště je vybaveno záchytnými sítěmi, aby míče nepadaly ze svahu až ke kolejím. Na první pohled i laik zjistí, že je možné ho využít na téměř všechny míčové hry. „Lajny" hřiště pro několik druhů míčových her určují barvy. Basketbalové koše jsou na místě a fotbalové branky jsou zároveň vstupem do hřiště.
Uprostřed pak nechybí zakrytá patka na umístění sloupů na sítě pro nohejbal nebo tenis. „Ale sloupky tu ještě chybí," podotkla zástupkyně ředitelky Jitka Panglová. Ihned dostala odpověď od Zdenka Mrzeny: „Sloupy jsou mobilní a zatím jsou uloženy ve skladu městského úřadu."
Pravidla pro užívání hřiště pro veřejnost připraví škola. Jisté je, že škola bude hřiště užívat během vyučování a družiny. Odpoledne a o víkendech dostane prostor veřejnost. Vedení města pak podle starosty začne diskutovat o umístění kamery a úpravě okolního terénu.