Už předem avizoval prachatický starosta Martin Malý to, že diskuze o peticích pro a proti výstavbě hokejbalového hřiště v prachatickém parku Mládí na pondělním jednání zastupitelů nebude.


Martin Malý potvrdil, že Petice proti masivnímu kácení zeleně v parku Mládí byla na Městský úřad odevzdána ve čtvrtek minulý týden. „Ta druhá, jež výstavbu podporuje, pak dnes ráno," řekl v pondělí vpodvečer starosta. Materiály na jednání pro jednotlivé zastupitele ale vedení města rozesílá týden předem, a tak nebylo možné je připravit. Podle vyjádření zástupkyně petičního výboru proti hřišti v parku Mládí Kateřiny Beranové, se podařilo sesbírat 443 podpisů, ale podpisové archy jsou i nadále mezi lidmi. I druhý tábor, který s hřištěm v právě této lokalitě souhlasí, ale ve sbírání podpisů pokračuje a podle posledních informací se pod jeho petici podepsalo více než dvanáct stovek lidí.


Ačkoli bod nebyl oficiálně zařazen, na konci jednání se petičníci, kteří nesouhlasí s hřiště v parku Mládí, o slovo přihlásili.
Jiří Janoušek, jako zástupce obyvatel lokality U Rybníčku, chtěl slyšet několik odpovědí na připravené otázky. Ptal se Jany Krejsové (ČSSD) jako bývalé krajské radní pro školství, proč nepomohla s převodem majetku Domu dětí a mládeže, když prý měla k převodu nejblíž. „Několikrát jsem na ministerstvu byla, i přesto, že jsem převod neměla ve své kompetenci," vysvětlila okamžitě Jana Krejsová s tím, že svou iniciativu může doložit také dokumenty z jednotlivých schůzek. „Nepovedlo se," zkonstatovala.


Jiří Janoušek pak chtěl od starosty města Martina Malého (ODS) znovu odpovědět na otázku, zda půjde hřiště v zimním období ledovat. „Mnoho lidí podepsalo petici na podporu hřiště jen proto, že si myslí, že bude kde bruslit, ale to není pravda a pak budou naštvaní," argumentoval Jiří Janoušek. Starosta Martin Malý opět vysvětlil, že ledování bude možné, ale pouze v případě, že to klimatické podmínky dovolí. „Nebudeme kupovat zařízení na výrobu ledu, v případě mrazu ale bude led připraven," vysvětlil starosta Malý.


Hned poté chtěl Jiří Janoušek vědět, z jakého zdroje bude město na ledování brát vodu. „Když říkáte, že z řadu, tak to bude pěkný luxus, už tak bude hřiště až příliš luxusní a ještě zaplatíme vodu, kterou máme nejdražší v republice," připomněl Jiří Janoušek a následně se ještě pohoršil nad tím, že ředitel Sportovního zařízení Jaroslav Černý na březnové schůzce nabádal prachatické seniory, aby vyrazili do přírody v okolí místo do parku Mládí. „Rozhodně jsem nechtěl poslat seniory do lesa, ale myslel jsem to tak, jak to pochopili i ostatní, že s nově postaveným hřištěm v parku Mládí lidé zeleň rozhodně postrádat nebudou," vysvětlil Černý s tím, že čerpání vody na zaledování rozhodně není problém a pro Sportovní zařízení to nebudou příliš velké náklady. „Každý člověk, který přijde do krytého bazénu či na Hulák, znamená pro Sportovní zařízení šedesát litrů vody," srovnal ředitel s tím, že ledování provoz neprodraží.