Rekonstrukce budou hradit především z dotace, kterou Svazek obcí na Netolicku získal.
Opravy se tak určitě nevyhnou dětskému hřišti v areálu místní mateřské školky, kam zároveň poputuje i největší investice. „Zhruba za půl milionu korun chceme vyměnit staré a již nevyhovující herní prvky, které nahradíme novými. Protože se část potřebných nákladů uhradí z rozpočtu školky, můžeme investovat i do menších netolických hřišť,“ popsal starosta Oldřich Petrášek.
Stranou tak nezůstanou ani dětská hřiště v ulici 9. května, dále hřiště na Horánku, Petrově dvoře a nebo v Hornické ulici.
„Některé dětské koutky by už v budoucnu nemusely splňovat dané požadavky. Proto dáme letos do pořádku všechny oblasti, abychom předešli případným problémům spojeným například se zraněním dětí. Musíme tak ke zbytku dotace, který činí sto tisíc korun, přidat také peníze z rezervy našeho rozpočtu,“ zdůvodnil Petrášek s tím, že celkové náklady na regeneraci všech hřišť vyjdou zhruba na tři sta padesát tisíc korun.
Děti se mohou těšit na nová pískoviště, která budou mít možnost zakrytí v době, kdy nebudou využívána, nebo na pružinové houpačky. Oprav se dočkají i lavičky u těchto odpočinkových míst.
„K získané dotaci musíme přidat i nutný spolupodíl. O celkových nákladech na rekonstrukci všech hřišť bude samozřejmě rozhodnuto až podle nabídek firem, které se nám do výběrového řízení přihlásí. V ruce už ale máme revizi, a tak přibližně víme, kde je co zapotřebí opravit nebo vyměnit,“ upřesnil Petrášek.
Starosta také poukázal na to, že u nedávno vybudovaného hřiště za místním kulturním domem, o jehož loňské rekonstrukci se hodně mluvilo a které mezi obyvateli města vzbudilo mnoho emocí, se uvažuje o jeho rozšíření.
„Prozatím jde jen o možný plán, o této možnosti tak budeme uvažovat až v dalších letech,“ doplnil starosta.