„Už stavbou Huláku jste zabrali spoustu zeleně a teď tam stejně nikdo nechodí," poukazovala na změny v lokalitě Jana Raková z ulice U Rybníčku s tím, že zničení zeleně v parku bude nevratné a lidé nebudou mít kde odpočívat.

Dotační peníze z Regionálního operačního programu Jihozápad jsou ale určeny pro hřiště, které město postaví v parku Mládí. „Přenos projektu do jiné lokality není možný. Zeleň nahradíme v ještě lepší kvalitě a lidé nejen z okolí budou mít stále kde odpočívat," vysvětloval starosta Malý s tím, že park Mládí je určen právě pro sport a odpočinek a své místo v něm tak najde každý. „Dotaci, která pokryje pětaosmdesát procent nákladů už nikdy nedostaneme, také pro její výhodnost  jsme ji přijali," obhajoval  Martin Malý rozhodnutí zastupitelů. „Město nám zničí životní podmínky," tvrdil Jiří Janoušek, který v lokalitě bydlí.

Podle zjištění Prachatického deníku zastupitelé nechtějí záměr postavit hřiště měnit i přesto, že lidé nesouhlasí se zásahem do jednoho ze tří parků ve městě.  „Zákres do leteckého snímku ukazuje, že hřiště  je od obytné zástavby dostatečně daleko a není v kolizi ani s prvky pro seniory nebo hřištěm pro děti," vysvětlil Jan Plánek z investičního odboru města.

Radnice slibuje, že areál nebude oplocený a může ho využít každý obyvatel.