VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hřiště ano, ale ne místo parku Mládí

Prachatice - Sotva se stavební úřad začal zabývat projektem na stavbu nové plochy pro bruslení a hokejbal v parku Mládí v ulici U Rybníčku s tím, že by mohl rozhodnout o sloučeném stavebním povolení a územním řízení, zvedla se vlna nevole tamních obyvatel, kteří si nepřejí, aby hřiště stálo právě v této lokalitě.

27.8.2008
SDÍLEJ:

ZASAZENO DO PROSTORU. Plocha pro bruslení a hokejbal zkušebně začleněna do prostoru parku Mládí, tak jak je koncipován projekt.Foto: Vedoucí odboru investic MÚ Prachatice Jaromír Markytán

Sepsali petici, ve které říkají důvody, proč místo není pro výstavbu sportoviště vhodné. (Prachatický deník informoval v pátek 22. srpna, pozn. aut).
„Rozhodně nejsme proti sportu v Prachaticích, ale park Mládí navštěvují maminky s dětmi i senioři z celého města. A nejde nám jen o hluk, který ze sportoviště určitě bude. Hřiště na bruslení a hokejbal chceme, ale na jiném místě. Už s koupalištěm Hulák máme přeplněné parkoviště před domy,“ vysvětlovala iniciátorka petice Arna Šubová. Zároveň pak na pondělním jednání zastupitelů navrhla další tři lokality, které by podle ní a dalších obyvatel Prachatic podepsaných na petičních arších byly vhodnější.
Jejich návrhy byly například v ulici Národní, Rumpálova nebo u krytého bazénu.
„O místě pro naše sportoviště jednáme roky, vyjmenované lokality jsou sice pěkné, ale hřiště do nich není vhodné. A pokud jde obyvatelům ulice U Rybníčku o parkování, jsme schopni dodržet podmínku, že budeme parkovat jinde. Je to jen o komunikaci mezi námi,“ argumentoval na slova Arny Šubové zástupce prachatického hokejbalového oddílu Jiří Leffler.
S názorem hokejbalistů a vedení města jsou zajedno také zastupitelé napříč politickým spektrem. „Stavím se za odpověď pana starosty. Tohle místo je fantastické, navíc začlenění tribuny do ochranného valu obchvatu je ideální,“ řekl svůj názor Vladimír Klouda (KSČM). Jeho slova doplnila Jana Krejsová (ČSSD): „Pokud jde jen o hluk z ochozů, nebo údery hokejkou, tak to se dá eliminovat například zelenou bariérou.“ Jana Krejsová svá slova dokládala tím, že sama bydlí u hřiště v Národní ulici a rozhodně se tam prostředí nezhoršilo. „Zvažte svůj postoj, hluk od hřiště by problém být neměl,“ vyzvala aktéry petice.

Odpověď starosty města Prachatice Ing. Jana Bauera na petici proti výstavbě "Sportovní plochy pro bruslení a hokejbal na parcelách KN 6.1105,1107/1 a 1107/5 v k. u. Prachatice".

Vážení spoluobčané,

Dne 19. 7. 2008 byla Městskému úřadu v Prachaticích prědána petice proti výstavbě „Sportovní plochy pro bruslení a hokejbal na parcelách KN 6.1105,1107/1 a 1107/5 v k. u. Prachatice" , včetně podpisových archů s podpisy občanů pod touto peticí.

V prědmětné petici je vyjádřen nesouhlas některých občanů města s budoucí uvažovanou výstavbou „Sportovní plochy pro bruslení a hokejbal" v parku Mladí. Následně jsou pak uváděny důvody nesouhlasu, k nimž sděluji:

K námitce, že plánovanou stavbou bude likvidována část parku Mládí v předmětné lokalitě

Navrhovaný stavební pozemek stavby se podle územního plánu sídelního útvaru Prachatice nachází ve funkční zóně specifické 6.3/18, která je podle odst. 4 obecně závazné vyhlášky města Prachatice o závazných částech územního plánu určena pro sport a rekreaci. V rámci této funkční zóny se jedná o funkční plochu označenou „sportovní plochy a veřejná rekreace". Navrhovaná stavba je tedy zcela v souladu s funkčním určením pozemku daným územním plánem. Plánovaná stavba je projektována s maximálním ohledem na stávající architektonický styl navazující na nově vybudované veřejné koupaliště Hulák v dané lokalitě. Při zpracování dokumentace byl zásadní význam kladen na hygienické normy a zejména opětovné vysazení zeleně, která bude výstavbou dotčena.

K námitce zvážení jiné lokality pro výstavbu sportovní plochy pro bruslení a hokejbal

Umístění vhodné lokality pro výstavbu sportovní plochy bylo detailně projednáno a prezentováno v orgánech vedení města. Řešené území mělo splňovat soulad s územním plánem města a rovněž ekonomické parametry včetně odpovídající dopravní obslužnosti. Z několika předběžně vytipovaných lokalit (Horní náměstí, Rumpálova ulice u předávací stanice plynu) daná kritéria nejlépe splňovala lokalita v parku Mládí. Na tomto základě byla zpracována studie proveditelnosti a následně bylo rozhodnuto usnesením Rady města Prachatice č.307/2007 ze dne 10. 10. 2007 zpracovat projektovou dokumentaci
pro stavební povolení.


Dne 8. 8. 2008 proběhlo veřejné ústní jednání ve věci spojeného územního a stavebního řízení na soubor staveb pod názvem: „Sportovní plocha pro bruslení a hokejbal v Prachaticích". V současné době již bylo vydáno územní rozhodnutí a stavební povolení pro předmětný soubor staveb.
Záležitost týkající se předmětně petice byla projednána v rámci schváleného programu schůze rady města a zasedání zastupitelstva dne 25.8.2008. V diskuzi související s touto záležitostí byl dán prostor k vyjádření jednotlivým členům zastupitelstva i všem občanům města.

Ing. Jan Bauer

Autor: Jana Vandlíčková

27.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Škoda Octavia - Čína
AUTOMIX.CZ
22

Tohle opravdu není Superb. Škoda v Číně prodává jednu zvláštnost

Prachatičtí porazili Blatnou 3:0.
16

Vacov si přidělal zbytečné starosti

Hladový zloděj kradl klobásy

Prachatice - V neděli před osmou večer dostal hlad šestatřicetiletý zloděj z Českokrumlovska a vyrazil na nákupy za pět prstů do jednoho z prachatických supermarketů.

Jihočeské osobnosti nehýří po volbách optimismem

Jihočeský kraj - Z více než půl milionu jihočeských voličů nezahodilo šanci svým hlasem projevit politický názor 61,74 procenta.

Kam na Prachaticku?

Prachaticko - Přinášíme vám tipy pro volný čas.

Dvě třetiny osobností regionů nejsou spokojeny s výsledky voleb

/INFOGRAFIKA/ Volby nedopadly zrovna podle našich představ. A navíc nebude snadné na jejich půdorysu sestavit stabilní vládu, tvrdí osobnosti z českých, moravských a slezských krajů, které oslovily regionální redakce Deníku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT