„Hřiště jsme začali budovat už vloni. Nebude zase tak velké, ale splní svůj účel. Dáváme tak možnost, aby se začlenily děti z domova mezi ostatní děti a naopak. Kdy přesně však bude úplně hotové, to se nedá říci. Záleží na tom, zda uspějeme s projektem,“ řekla včera sociální pracovnice charitního domova Kateřina Budišová.

Hlavní byla sbírka

„Z Tříkrálové sbírky, která se uskutečnila vloni, jsme získali základní investici sedmdesát tisíc korun, aby se mohlo začít budovat,“ řekla Kateřina Budišová. Finančně přispěla i prachatická radnice, a to na zakoupení skluzavky.

Vzhledem k tomu, že dětské zařízení musí splňovat veškeré normy a předpisy z důvodu bezpečnosti, celkový rozpočet je stanoven ve výši půl milionu korun. „Budeme se samozřejmě pokoušet získat peníze z různých fondů a grantů,“ doplnila sociální pracovnice. Další velké plus je, že u budovy byl na výstavbu hřiště dostatečný prostor, který bylo škoda nevyužít. Neznamená to, že hřiště bude jen pro děti a matky z charitního domova. Může si sem přijít hrát kdokoliv, areál nebude uzamčený. „Budeme rádi, když mezi naše děti přijdou i děti ze sídliště. Jejich rodiče tak zjistí, že být obyvatelem domova není nic hrozného. Do těžké situace se může dostat každý,“ konstatovala Budišová.

Je to ideální místo

„Starší dítě chodí do školky v Zahradní ulici, takže přes den si hraje tam. Do teď jsme si chodili hrát k plaveckému bazénu, ale bylo to z ruky,“ řekla obyvatelka azylového domu Jasmína Hýblová. Podle ní je hřiště hned za budovou charitního domova ideální. „Samozřejmě, v blízkosti domova si také děti mohou hrát, v bývalých kasárnách je několik skluzavek mezi bytovými domy. Některé maminky z těchto domů se však na děti z azylového domu dívají trochu jinak, než na děti z bytových domů. Pro mě nejdůležitější, že druhé dítě může spát v kočárku a když například vařím, mám přehled o tom, co dělá moje starší,“ dodala závěrem ke vzniku nového domu Jasmína Hýblová.