„Očekávám, že kompletně bude vše připraveno se stavebním povolením v létě příštího roku,“ řekl. V této chvíli projektovou dokumentaci zdržuje hydrologický průzkum. „Vlastně jde o to, abychom tam mohli mít studnu, která bude zásobovat vodou celý areál,“ vysvětlil.

Jitka Kottová z Prachatic pozvala kamarádky do svého domu na Lipovém dvoře. Dámy tam vily adventní věnce. Ty nejkrásnější vyrobila sama hostitelka a posloužily jako inspirace pro ostatní.
OBRAZEM: Nejkrásnější adventní věnce vznikají u Lipového dvora

S rekonstrukcí areálu se počítá na etapy. Příští rok se ale určitě nezačne. Město proto plánuje najít člověka, který by tam od června do září provozoval kiosek. Na to, že není na vrcholu Libína možnost občerstvení, dlouhodobě poukazují nejen turisté, kteří tam přijdou, ale také zastupitelé. Vedení radnice proto zvažuje pronájem kiosku u rozhledny. „Dlouhodobého nájemce nechceme. Jde o prozatímní řešení. Pravděpodobně půjde jen o jednu sezonu, než se podaří opravit objekt restaurace,“ popsal prachatický starosta s tím, že zájemci se na radnici mohou hlásit už nyní.