Nejen to zdůraznil Václav Franz, předseda oblastní rady JHK v Prachaticích při setkání s kolegy podnikateli na nedávném podnikatelském fóru v Prachaticích.


„V případě, že má někdo z podnikatelů problém, dokážeme prostřednictvím naší kanceláře pomoci s jeho řešením," uvedl Václav Franz a vyzval podnikatele, aby prostřednictvím JHK podávali námitky k připravovaným zákonům.


Podnikatelské forum ale bylo především o nových informacích. Ředitel Národního parku Šumava Jiří Mánek vysvětlil současný stav Šumavy. Ujistil, že park vede jako by vedl vlastní firmu. „Máme připravených sto dvacet projektů, abychom mohli čerpat dotace a přiblížit park ještě více lidem," ujistil.


Radka Dvořáková, ředitelka JHK, prostřednictvím Prachatického deníku pak upozorňuje podnikatele, že JHK připravila pro firmy semináře, kde se dozvědí o změnách od nového roku. „V listopadu to bude na téma nemocenského pojištění a o změnách v občanském zákoníku," upřesnila s tím, že v prosinci se pak JHK zaměřila především na mzdové účetnictví. „První téma je zdaňování příjmů," zdůraznila. Další semináře pak budou následovat příští rok.