„V praxi to znamená, že chceme nabídnout svou pomoc i závažněji nemocným pacientům, kteří zůstávají v domácí péči. Stávající agentury domácí péče se obvykle starají o snazší pacienty, například při podávání inzulinu a podobně. My chceme dělat intenzivnější péči, třeba i v nočních hodinách, a to i o pacienty, kteří by jinak už museli do nemocnice. Má to dva benefity, budou ve svém domácím prostředí a také pro pojišťovny to bude levnější, než hospitalizace v nemocnicích,“ vysvětluje ředitel zařízení Robert Huneš.
Cílovou skupinou nejsou jen nevyléčitelně nemocní, ale například lidé po mrtvici, kteří dýchají pomocí přístrojů, lidé s rakovinou, kteří potřebují ulevit od bolesti a podobně. „To, že jsme vyhráli výběrové řízení, má jen doporučující charakter pro pojišťovny, s nimiž nyní jednáme,“ poznamenal Robert Huneš.
To potvrdil i vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Krajského úřadu Jihočeského kraje Petr Studenovský, který dodal, že ve výběrovém řízení byli posuzováni dva kandidáti.
„U každého z obou subjektů komise hodnotila především připravenost k zajištění péče,“ řekl.
„Při péči o pacienty v domácím prostředí budeme samozřejmě spolupracovat s jejich praktickými lékaři, předpokládáme, že budeme půjčovat i pomůcky, například polohovací postele a podobně,“ dodal Robert Huneš.