Na programy byly ukázky s pečením a ochutnávkou chleba, řemeslným jarmarkem, komentovanými prohlídkami, pouštěním mlýnského kola a dílničkami pro děti.

U hudební kulisu se starala kapela Šumaváci.

Poslední akce se na mlýnu koná v sobotu 21. října a nese název Barvy podzimu.

- Výraz "babí léto" je poetický termín, který se používá k popisu období na přelomu léta a podzimu, kdy dochází k výrazným teplotním výkyvům. Během babího léta jsou dny stále teplé a slunečné, ale noci již bývají chladnější. Tento termín se často používá k popisu krásného a mírného počasí, které přichází po letním horku, a obvykle se vyskytuje na konci září a v průběhu října.

- Název "babí léto" může mít různé názvy a legendy ohledně jeho původu. Jedna z legend praví, že je to období, kdy starší ženy (báby) ve vesnicích začínají pletení svetrů a jiných teplých oděvů pro zimní období. Tato doba bývá často spojována s krásnými barvami podzimního listí, které se mění na různé odstíny oranžové, červené a žluté. Další verzí je, že vzduchem poletují tenká pavoučí vlákna, která připomínají šedivé vlasy našich babiček.

- Celkově lze říci, že babí léto je termínem pro přechodné období mezi létem a podzimem, kdy počasí bývá příjemné a přináší s sebou nádherné přírodní scenérie.