I když z ulice Hradební je do hospicu volný vstup, ještě před tím, než dotyčný vůbec vejde do ulice Horní k zadnímu vstupu do divadla, narazí na cedulku se zákazem a dozví se, že vstup do tohoto prostoru je pouze na vlastní nebezpečí. Navíc ani Klášterní ulicí není možné vejít do náměstí, ta už je rozkopaná a smůlu mají i ti, kdo by chtěli zajít do restaurace U Vojtů. Vstup do jí je pouze z ulice Klášterní.
Nezbývá než tedy zaparkovat v kasárnách a městské hradby obejít. „Tudy neprojdete, musíte okolo,“ upozorňovali včera dělníci firmy starší ženu, která si to namířila od hospice na Velké náměstí rozkopanou Klášterní ulicí. „To je hrozné, honí nás tu od čerta k ďáblu,“ stěžovala si protijdoucí ženě a pokračovala vedle výkopu po úzkém zprohýbaném chodníku Horní ulicí směrem k ulici Zlatá Stezka.
Posílat lidi z centra do kasáren je ale nesmysl. To říká i šéf dopravní policie v Prachaticích Martin Grožaj. „Umístěním cedulek, které tam jsou, je nevhodné. Ty jsou srovnatelné s těmi, když někdo napíše: Pozor klouže podlaha. Jde prostě jen o domácí tvorbu,“ řekl na účet cedulí u zadního vchodu do divadla Grožaj. I kdyby, tak město se takovým upozorněním rozhodně nemůže zbavit odpovědnosti z případného úrazu. „Značky prostě nezakazují vstup do tohoto prostoru,“ upřesnil.
Dopravních značek u kostela je zase zase příliš. „Není důvod tam dávat upozornění na obousměrný provoz, ten je tam pořád. Slepá ulice ano, ale ne takto. Vždyť člověk odjinud se v nich stejně nevyzná, sám jsem toho byl svědkem,“ uzavřel