Připustil však, že stavební práce jsou o něco zpožděné, což prý zapříčinila komplikace s podložím budoucího hřiště. „Pokud nenapadne sníh nebo nezačne mrznout, stihneme vše podle plánu,“ potvrdil. Ujistil, že hřiště dostane do správy Sportovní zařízení Prachatice. Zatím ještě nejsou jasná pravidla pro jeho užívání. Starosta, zástupci hokejbalistů a ředitelka SZ Radovana Kutláková budou řešit možnost, aby na hřiště mohly chodit prachatické školy a zároveň veřejnost. Stejně tak bude radnice řešit i parkování v okolí hřiště. „Domluva zatím nepadla, ale do otevření hřiště bude vše vyřešené,“ řekl starosta Malý s tím, že hřiště bude do poloviny letošního prosince. Ovšem bez sadových úprav. „Požádali jsme poskytovatele dotace, abychom mohli sadové úpravy dokončit na jaře. Nemá smysl sázet stromy 
v zimě. Zástupci ROP Jihozápad náš požadavek vyslyšeli. Chybí jen podpis na dodatku smlouvy,“ řekl starosta.

Podle slov Jaromíra Markytána, vedoucího odboru investic, bude prachatický hokejbalový stadion jeden z nejmodernějších v republice.

Stavba areálu vyjde na přibližně dvacet milionů korun. Z městského rozpočtu radnice zaplatí čtyři a půl milionu korun. Zbytek je dotace od ROP Jihozápad.