Prachatičtí zastupitelé na posledním jednání před volbami odsouhlasili v pondělí změnu městské vyhlášky, která upravuje místa, kde je povoleno provozování některých sázkových her. Jde o to, že jeden z barů byl z vyhlášky vyřazen.

Vyhláškou nově
určená místa:
 1. Zlatá stezka čp. 133
2. Zvolenská čp. 22
3. nám. Přátelství čp. 690
4. Zvolenská čp. 29
5. Zvolenská čp. 526
6. Krumlovská čp. 175
7. Křišťanova čp. 171
8. Zvolenská čp. 509
9. Horní čp. 50
10. Slámova čp. 268
11. Jánská čp. 152
12. Malé náměstí čp. 24
13. Křišťanova čp. 67


Prachatický starosta Martin Malý zdůvodnil vyřazení neustálými problémy ze strany hostů provozovny v Solní ulici. „Na této adrese byla několikrát porušena deklarace, kterou provozovatelé heren ve městě podepsali už v roce 2009," vysvětlil s tím, že porušili domluvu tím, že obsluha nezajistila dodržování nočního klidu. „Zůstávaly otevřené dveře do ulice, což právě narušovalo noční klid," zdůraznil prachatický starosta.


Rušení nočního klidu potvrdil včera Prachatickému deníku také ředitel městské policie Ivo Novotný. „Provozovna v Solní ulici je nejčastějším místem výjezdů strážníků. Troufám si tvrdit, že když bude v týdnu deset výjezdů na rušení nočního klidu, tak devět jich bude do Solní ulice," přirovnal ředitel městských strážníků. Připustil pak, že všechny ostatní povolené herny deklaraci dodržují a nejsou u nich v poslední době žádné problémy.


Navíc na rušení nočního klidu provozovatele herny upozornil starosta Malý dopisem.