„Poměrně pravidelně vyjíždíme do místních nonstop barů k různým hádkám nebo strkanicím. Je těžké zjistit, kde vlastně je jejich příčina, ale v řadě případů to jsou právě hrací automaty. Někdo si třeba půjčí od někoho v baru peníze, nahází je do automatu a pak nevrátí. To se samozřejmě nelíbí tomu, co peníze půjčil,“ popisuje ředitel Městské policie v Prachaticích Ivo Novotný.
Podle jeho slov se ale strážníci městské policie nesetkali již několik let s případem, kdy by u automatu chytili mladistvého. „Jsem rád, že se podobné věci již nevyskytují. Pamatuji si však na případ, kdy nám majitel jednoho z nonstopů volal, že mu jeden z hostů ničí automat. Tento návštěvník byl rozzlobený, že prohrál na automatu peníze. Neunesl emoce a jeden z přístrojů prokopl,“ popisuje dále.
Podle slov majitelky jednoho z místních nonstop barů má zvyšující se počet heren špatný vliv především na děti. „U nás samozřejmě nemají šanci si zahrát. Avšak na velikost našeho města je zde výherních automatů přímo neuvěřitelné množství a je jen otázkou, kdy začnou herny krachovat,“ popisuje situaci.

Více v tištěném vydání v úterý 10. února 2009.