„U kulturního domu bylo hned několik vrb, jejichž kořeny prorostly až k potrubí. Ty ho zdeformovaly a navíc ještě ucpaly. Zřejmě odsud chtěly čerpat vodu pro sebe. Ta ale potom také vytékala na přilehlý pozemek. Jeho majitel si z pochopitelných důvodů začal na celou situaci stěžovat. Chtěli jsme proto dát problém do pořádku,“ popisoval nečekaný problém starosta obce Josef Markytán.
Budkovští tak museli vrby porazit a postupně najít poškozené místo na potrubí. „Hlavní problém byl v tom, že nikdo z nás přesně nevěděl, kde závada vznikla. Museli jsme toto místo vybagrovat a vyndat celé kanalizační potrubí. Nyní čekáme až dostaneme nové trubky,“ popisoval dále starosta.
Celkové náklady na odstranění závady a výměnu kanalizačního potrubí se podle slov starosty vyšplhají na částku do deseti tisíc korun. „Ty budeme hradit z vlastních zdrojů. Závada podle mého názoru vznikla při letošních povodních, kdy se sem dostalo hodně hlíny. Veškeré práce by měly být hotové ještě do konce roku. Celou situaci se nám tak podaří včas vyřešit,“ dodal Josef Markytán.