„Výškovičtí dobrovolní hasiči patří mezi ty nejaktivnější, které na Vimpersku máme. Mají velice aktivní členy jak u mužů, tak u mládeže. Aby měli techniku kde garážovat a měli dobré podmínky pro uložení, požádali o schválení přístavby hasičárny," vysvětlil starosta města Vimperk Bohumil Petrášek důvod, proč vimperští zastupitelé řešili pozemky pro přístavbu hasičárny. Ten totiž nevlastní město a pokud chce Vimperk i nadále výškovické hasiče podporovat, musí to nějak vyřešit.


A řešením je vykoupení pozemku. „S dohodou nám vlastníci vyšli vstříc, protože ve Výškovicích je snad v každém domě hasič, takže si nedělají navzájem problémy," věří starosta.


Situace s uložením materiálu je prý už neúnosná. „Nemáme kde parkovat auto a skladovat další materiál a techniku. Už to vrstvíme na sebe a půda už je plná. Zatím využíváme hasičárnu jen jako sklad, ale jestli nám ve Výškovicích zavřou hospodu, byla by tu i klubovna," dodal za výškovické hasiče Petr Krejsa.


Zda se podaří hasičárnu dostavět v příštím roce, není ještě úplně jisté. „Realizace je otázkou volných prostředků v rozpočtu pro příští rok. S hasiči jsme mluvili a jsou ochotni si tu přístavbu postavit sami a město by financovalo pouze materiál," doplnil starosta Bohumil Petrášek.