„Stavbu jsme začali plánovat v roce 2001 a k jejímu dokončení došlo o dva roky později. V roce 2006 se bohužel pod náporem sněhu střecha prolomila a exponáty jsme tak na nějaký čas musely přemístit na bezpečné místo. Za pomoci nejen hasičů, ale i lidí z celé České republiky se muzeum nakonec obnovilo v roce 2008. To by určitě nebylo možné, kdyby se nezvedla tak vysoká vlna solidarity všech lidí,“ vypráví Jaroslav Voldřich.

V současné době je muzeum rozděleno na spodní část, kde se nachází různé typy hasičských aut. Lehkou techniku jako stříkačky, ochranné prostředky nebo diplomy návštěvníci mohou vidět v horní části. „Mezi exponáty jsou věci jak naše, tak i zapůjčené. V současné době dokonce některé věci, které nám nabízejí lidé, odmítáme, protože už v našem muzeu jsou. Celá sbírka není po celý rok jen v muzeu, ale často s ní v letní sezoně cestujeme po různých výstavách,“ s nadšením popisuje současný správce muzea a člen hasičského sboru.

Podle slov Jaroslava Voldřicha je muzeum dostupné po celý rok. Hlavní návštěvní doba je v létě, po zbytek roku je návštěva možná po telefonické dohodě. „Jsem se sbírkou, kterou jsem do dnešní doby daly dohromady velmi spokojen,“ dodal závěrem Jaroslav Voldřich.

(rei)