Novou hasičskou zbrojnici nechala postavit obec Bošice, které je Budilov součástí. A tak se starosta Bošic Martin Hodboď přestřihl pásku a předal symbolický klíč od zbrojnice veliteli zásahové jednotky. Se stavbou nové zbrojnice v Budilově, která slouží zásahové jednotce i Sboru dobrovolných hasičů Budilo začala společnost Luspol loni v říjnu, dokončila stavbu doslova před několika dny. Obec Bošice stavitele vybrala při výběrovém řízení a cena stavby vyšla na více než 13 milionů korun. S financováním pomohly dotační peníze od ministerstva vnitra a Jihočeského kraje ve výši více než sedm milionů korun. Budilovští hasiči tak nově mají kam zaparkovat hasičská auta, nové šatny, toalety, kancelář pro velitele ale i technickou nebo denní místnost. Dostali tak moderní zázemí, které si ke stým narozeninám rozhodně zaslouží.

Sobotní oslavy si užili všichni, kdo do Budilova dorazili, nejen že si mohli prohlédnout novou zbrojnici, ale také vidět, jak se do hasičiny „zakousli“ nejmladší členové sboru nebo si jen tak užít odpoledne při poslechu muziky od kapely Přímý přenos.

SDH Budilov

- V současné době má sbor přes 90 členů a 7 aktivních soutěžních týmů.
- Sbor se stará také o kulturní akce v obci a okolí. V jejich režii je masopust, pouťová zábava, dětský den nebo karneval. Jednou z nejdůležitějších je hasičská soutěž O pohár starosty obce a na něj navazující Budilovská zahradní párty.