Bez jednoho roku třicet let čekali dobrovolní hasiči z Volar na novou cisternu. Dočkali se ve čtvrtek odpoledne, kdy jim ze Slatiňan přivezli zbrusu nové vozidlo.

Velká pomocNová cisterna je postavená na podvozku MAN. Celková cena je necelých 4,5 milionu korun včetně DPH. Milion korun na její pořízení obdrželo město Volary ze státní dotace, osmi sty tisíci přispěl Jihočeský kraj, sto tisíc poskytli sami dobrovolní hasiči, zbytek doplatilo město Volary ze svého rozpočtu.


„Už v pondělí jsme se byli na nové vozidlo se starostkou Martinou Pospíšilovou podívat přímo ve Slatiňanech. Dostali jsme příslib, že auto ve čtvrtek kolem poledne přivezou. Sice dorazili o něco později, ale auto tu stojí a musím říct, že pro nás, pro hasiče, je to určitě silný zážitek," podělil se o první pocity z nového vozu velitel SDH Volary Jaroslav Vlas.


Zdaleka ne všichni dobrovolní hasiči z Volar měli ve čtvrtek možnost přijít se podívat na novou posilu hned, jak dorazila na místo předání v bývalých kasárnách. Mezi prvními, kteří si auto prohlédli a poprvé trochu osahali, byl i jeden z řidičů strojníků Jiří Pešek. „Je to hezký pocit. A taky nezvyk, protože zatím jezdíme s cisternami starými přes třicet let. Teď budeme hodně času trávit při zkušebních jízdách a zkoušením, co všechno nový vůz umí a jak se chová," uvedl.


Z větší části hradilo pořízení nové výjezdové cisterny pro dobrovolné hasiče ze svého rozpočtu město Volary. Jak při předávání auta podotkla volarská starostka Martina Pospíšilová, rozhodně si to dobrovolní hasiči zaslouží „Úplně chápu jejich pocity. Pomáhají zachraňovat majetek i životy lidí a jsem hrdá, že se nám nakonec podařilo na nový vůz sehnat peníze," dodala.