Cílem letošního výlovu bylo zejména zjistit, kolik ryb se v rybnících nachází po letošních dvou červnových povodních.Výlov Návesního rybníku začal po problémech s odpouštěním vody až v neděli 10. listopadu kolem sedmé hodiny ranní.

K našemu údivu bylo v „návesáku" přes dva tisíce kusů násadového kapra a nejméně sto padesát kusů tržního kapra. Dále jsme zde ulovili i našeho sumce, který za dva roky od posledního výlovu opravdu pěkně narostl. Ani o ostatní pěkné úlovky nebyla nouze, byli uloveni např. pěkní amuři, kdy největší měl 76 cm, tolstolobici s délkou kolem 60 cm a největší kapři dosahovali míry 70 cm.

Máme zde i pěknou štiku, která měří přes 90 cm. Všechny násadové a tržní ryby byly zpět vpuštěny do „návesáku", jelikož již několik let pořádáme jarní a podzimní rybářské závody a chceme, aby rybáři  měli pěkné úlovky na háčku.
Ihned po ukončení výlovu „návesáku" byly vypuštěny i další dva rybníky, kde rovněž chováme ryby. Jejich úkolem je nejen zajištění kvalitní násady do našeho „hlavního" rybníka, kterým je bezesporu „návesák", ale i co nejrychlejší napuštění Návesního rybníka v případě jeho výlovu.

V horním rybníku – Evičce nebyly nakonec v důsledku povodní žádné ryby, ačkoliv zde bylo na jaře letošního roku vysazeno celkem 235 ks plůdku kapra. V červnových povodních se zde valila voda několik desítek centimetrů přes hráz a některé ryby tak doputovaly až do Návesního rybníku. V dolním – Adámkovi bylo vyloveno asi dvě stě padesát kusů násadového kapra, který byl dán do „návesáku".

Z důvodu letošním povodním začne naše práce v podstatě od začátku, jelikož Návesní rybník je nyní silně přerybněn. Budeme se snažit postupným odlovem ryb z „návesáku" opět je roztřídit. Část násady kapra přesadit do horních dvou rybníků a v úvahu připadá i případný prodej části násady kapra.

Se samotným odlovem nám právě pomohou rybáři při plánovaných rybářských závodech, kdy se pravidelně nachytá i několik stovek násadového kapra, který bude zpět přesazen do horních rybníčků.

S výsledkem výlovů všech našich rybníků jsem velmi spokojen, jelikož já, coby starosta sboru, který mám v současné době rybníky na svých „bedrech", jsem předpokládal, že povodeň nám vzala hodně ryb, což se naštěstí nepotvrdilo. Zároveň bych chtěl touto cestou poděkovat všem našim členům sboru, kteří se aktivně zapojili do výlovu, ale i dalším „nečlenům", kteří nám pomáhali.

Tomáš Tremmel