Nebyla zde vypsána zvlášť kategorie pro IV. ligu, a tak i nejmladší děvčata ročníku narození 2000 startovala společně s děvčaty až o čtyři roky staršími ve III. lize, nejpočetněji obsazené kategorii.

Je velice potěšitelné, že všechny, i ty nejmenší, už dokáží přemetem přeskočit stůl, většina zvládá salto vpřed z kladiny, na akrobacii rondat – flik a některé i salto vpřed. Jenom bradla jsou stále problémová. Vzklopka, bez které je výchozí známka automaticky nižší o 4 body, se pořád nedaří.

Nejlépe se umístila Tetourová Lucie (15. místo – 34,77 bodů) – na kladině dosáhla až na 7. místo. Kubaštová Kateřina předvedla svůj průměrný výkon a získala 31,27 bodů, nejmladší Krtoušová Jana velice mile překvapila na přeskoku (10,85) a pěkným saltem z kladiny.

Celkově získala 27,05 bodů. Kateřina Vrábelová startovala na oblastních závodech úplně poprvé a zaslouží pochvalu za suverénní přemet stranou na kladině a čistě zacvičenou sestavu na akrobacii (celkem 24,09 bodů). Pády na kladině posunuly těsně za ní velkou bojovnici Ivonu Trojanskou. Šestici vimperských závodnic měla doplnit Pešková Hana, ale protože náhle onemocněla, zastoupila jí Němcová Dominika, která již několik měsíců netrénuje z důvodu zájmu i o jiné sporty. Cvičila s chutí, elánem a s radostí. Provedení sestav měla precizní, ale absence na tréninku byla bohužel znát ve výkonnosti.

Začátek podzimní sezony se vydařil a další závody přinesou určitě ještě lepší výsledky.


Marie Kotlíková, trenérka