Dospělí si letos také přijdou na své a budou se moci zaposlouchat do moderního country folku od irsko-kanadské dvojice muzikantů nebo si zasoutěžit o zajímavé ceny při kvízování. Festival navíc podpoří Centrum Paraple, na které půjde 5 Kč z každé prodané vstupenky a výtěžek z kvízování. „Pro diváky máme nachystaný ideální rodinný program. Pohádky od souborů Studna a Bouček jsou u Vimperáků vždy oblíbené a my k nim navíc přidáváme ještě další skvělá představení, která budou bavit opravdu každého. Příjemné posezení v letním kině s bohatým programem je ideální pro každého,“ popisuje akci Jan Švehla, předseda pořádajícího spolku Berit. Na Frňáku se jako vždy představí několik novinek. K obohacení programu přispěje Kynologický klub, který předvede ukázky dovedností svých chlupatých svěřenců. Děti všeho věku se pobaví při unikátní (ne)regulérní cirkusové show a pokud si budou chtít odpočinout, čeká na ně stan plný deskových her a komiksů všeho druhu.

Astrologii se věnovala výuka v rámci Prázdninové školy osobního rozvoje v Prachaticích.
Prázdninová škola patřila astrologii

Hlavní představení pátečního večera je koncert irsko-kanadského dua Bookie Baker, kteří svojí autorskou country folkovou tvorbou okouzlí nejedno srdce. Sobota pak bude patřit klasickému divadlu, kdy na scénu „přiletí“ populární představení Racek od A. P. Čechova v podání divadla Akorát. Mimo hlavní scénu se návštěvníci pobaví například u satirických koláží známého grafika TMBK, které jsou zaměřené zejména na období karantény. A pokud si chcete poslechnout vážnou hudbu, tak v průběhu festivalu bude o pauzách tu a tam hrát harfistka Jana. Jen si ji vždy musíte najít.

Brány areálu letního kina se otevřou v pátek v 16 hodin a v sobotu ve 14 hodin. Kompletní program je k dispozici na Facebooku a Instagramu vimpersky.frnak. Na místě budou k dispozici také tradiční „frňákovské noviny“, které provedou návštěvníky oběma dny a blíže představí jednotlivé účinkující. Vstupné je 80 Kč pro dospělého a 50 Kč pro dítě a platí pro oba dny.

Jan Švehla

Hokejisté IHC Písek - ilustrační foto.
Hokejoví junioři Písku jsou v karanténě

Vimperský frňák:

  • Multižánrový festival Vimperský Frňák už poosmé pořádá skupina historického šermu Berit z Vimperka.
  • Záštitu nad akcí převzali v historii slavné osobnosti jako: Jan Potměšil, Michal Pavlata, Valérie Zawadská nebo Jiří Strach.
  • Cílem festivalu je zejména propojení umělců ze všech různých druhů umění a žánrů a vyzdvihnout tak město Vimperk jako kulturní centrum Šumavy.
  • Festival finančně podporuje Jihočeský kraj a město Vimperk.