Hlavně proto se podle slov ředitelky Petry Sandanyové rozhodla škola opravit nevyužívaný objekt ve školním dvoře. „Peníze ve školním rozpočtu na to ale nemáme, proto jsme se rozhodli požádat o dotační,“ vysvětlila ředitelka začátkem ledna prachatickým zastupitelům. Ti její nápad podpořili tím, že celou rekonstrukci zaplatí z rozpočtu předem. „Tedy v případě, že škola dotaci od MAS Šumavsko získá,“ upozornil tehdy Martin Malý. Po kompletním vyúčtování oprav se městu peníze vrátí.

Projekt je připraven a žádost o dotaci je podle ředitelky Petry Sandanyové podaná. Do opravy škola dá 2,84 milionu korun. Povinný podíl škola musí zaplatit z úspor. „Chceme dětem i učitelům nabídnout důstojné prostředí pro volnočasové aktivity, které pomohou dětem k rozvoji jejich znalostí a dovedností,“ ujistila Petra Sandanyová.

Objekt, který chce škola opravit, v současné době chátrá a škola využívá pouze jeho spodní část jako sklad. Po opravě, která by mohla být dokončena na konci letošího roku stále zůstanou skladovací prostory, ale v patře také vznikne velká učebna pro děti, které navštěvují školní jazykové, ale také fotografický kroužek. Zázemí tam najdou také mladí redaktoři školního časopisu. Navíc by objekt měl být bezbariérový, a to včetně toalet.