Každý prvňáček dostal od starosty Martina Malého pamětní list a kalendář. Od ředitelky školy Petry Sandanyové pak svůj vlastní zvoneček s datem, který jim bude připomínat, že do první třídy nastoupili 1. září 2015.

Aby toho neměli prvňáčci na první den až moc, už po deváté hodině mohli jít pro dnešek domů. "Tak zítra ráno se zase uvidíme," loučily se se svými novými školáky paní učitelky Jana Sitterová a Jitka Panglová. 

Ostatní děti měli hned první školní den setkání s ředitelkou Petrou Sandanyovou a její zástupkyní Šárkou Grabmüllerovou na školním dvoře. Dozvěděli se, co všechno se ve škole během prázdnin změnilo a zjistili, že loňské šesté třídy jsou v letošním roce dvě třídy sedmé. Přivítali staronovou paní učitelku Janu Červenkovou.

Od letošního školního roku mají děti z Vodňanky novou atletickou dráhu, a tak už nemusejí na atletiku v hodinách tělocviku odcházet na Městský stadion. Atletické dráze totiž nechybí ani nové doskočiště. "Právě doděláváme ještě nové obložení v tělocvičně, která bude během několika málo dnů připravená na hodiny tělesné výchovy," připomněla ještě ředitelka Petra Sandanyová a popřála všem žákům úspěšný školní rok 2015 / 2016.