Logo Deník na návštěvě.Zdroj: Deník

Fotbalový klub Hraničár Borová Lada vznikl v roce 1975. „Zakládajícími členy a tehdejšími největšími tahouny fotbalu zde byli Ladislav Miko, Karel Skořepa, František Vávra a Karel Banga. Jim pomáhali i další nadšenci. Až do roku 1989 v týmu hráli i vojáci,“ vrátil se do historie fotbalového Hraničáře Jan Miko, současný předseda klubu a současně i hráč a vedoucí týmu.

Od svého vzniku hrají fotbalisté Borových Lad okresní soutěže na Prachaticku. „Nejlépe nám to vyšlo před pěti lety, kdy jsme skončili na čtvrtém místě v šestnáctičlenném okresním přeboru,“ vybírá úspěchy Jan Miko. V konkurenci týmů z podstatně větších míst i béček oddílů vyšších soutěží to solidní úspěch opravdu byl.

Fotbalisté Hraničáře Borová Lada vzpomínají na jména, která léta ovlivňovala chod klubu. „Prvním trenérem byl Karel Skořepa, na jehož počest se řadu let hrál na Borovce i Memoriál. Dlouholetým předsedou byl Josef Vrabec. O tým i hřiště se staral Láďa Miko a nesmím zapomenut na Eduarda Heinzla,“ vyzdvihl několik jmen současný předseda klubu.

Borová Lada.
Jana Hrazánková: Turisty dokážeme ubytovat v posteli i ve „spacáku“

Vždy bývá těžké vypíchnout některé hráče, protože na výsledcích mají podíl všichni. Ale Borovka mívala a má ve svém středu výborné kanonýry. „Musím zmínit Petra Juříka, který skončil někdy před deseti lety, a stále hráčsky aktivního Václava Hovorku. Ti dávali nejvíce branek,“ doplnil Jan Miko.

Padla také zmínka o Memoriálu Karla Skořepy. Ten se hrál přes třicet let. „První ročník se hrál v roce 1982. Vždy se zde sešlo šest týmů nejen z Prachaticka. Jezdily sem i celky od Prahy či od Tábora. Před čtyřmi roky se však hrálo naposledy,“ doplnil předseda klubu.

Stejně jako v jiných klubech si na Borovce nyní lámou hlavu s tím, jak naváží na fotbalovou soutěž po covidové přestávce. „Snad bude po fotbale zase větší chuť a tu fotbalovou káru potáhneme dál,“ přeje si Jan Miko.