Pracovníci Farní charity převzali v červnu tohoto roku čtyři palety čistících a hygienických prostředků jako humanitární pomoc. Cílem projektu je umožnit rodinám s dětmi řádně pečovat o čistotu a udržet tak standardní hygienické návyky s použitím čistících a kosmetických výrobků firmy.
Projekt je určen pro rodiny, které se ocitly v hmotné nouzi a kterým se v rámci námi poskytovaných sociálních služeb věnují pracovníci Mostu naděje a Charitního domova sv. Dominika Savia pro matky s dětmi. Celkem se pracovníci prachatické charity věnují více jak 65 rodinám v našem regionu, ne všichni však tuto pomoc obdrží.
Materiál je totiž stejně jako potravinová pomoc (druhý materiální projekt Farní charity Prachatice) distribuovaný za určitých podmínek. Musí jít o rodinu s dětmi, nízkopříjmovou na hranici hmotné nouze. Dále musí spolupracovat a řešit svou sociální a ekonomickou situaci s pracovníky Farní charity Prachatice. Chceme předcházet získávání špatných hygienických návyků v rodinách, kterým nedostatek finančních prostředků brání v nákupu kosmetických a hygienických prostředků. Děti by neměly trpět za špatnou finanční situaci v rodině, kterou nezavinily. Čistý a spokojený úsměv dětí je pro mne osobně tou nejlepší reklamou na čistící prostředky, kterou si firma mohla zvolit.
Farní charita rozhoduje o tom, komu pomoc půjde. Spolupracujeme samozřejmě s městským úřadem, sociálním odborem, pracovnice úřadu nám často doporučují rodiny, které jsou na tom ekonomicky špatně a my se k nim pak vypravíme a snažíme se jim pomoci řešit situaci.

Michaela Veselá