Jedna z trhovkyň se v té záplavě všemožné velikonoční řemeslné nabídky přehlédnout rozhodně nenechala. Produkty netradiční tkalcovny z nedalekých Bošic mají navíc spojitostí s Velikonocemi víc než dost. Však co k nim také patří více než beránek. „Na Velikonoce se u nás nejčastěji rodí jehňátka, na Velikonoce po zimě prvně stříháme vlnu. Roste první tráva, což je pro naše zvířata velká změna,“ popsala velikonoční proměny farmy a tedy i tkalcovny Ivana Jiřičková.

Na farmě, která zásobuje bošickou tkalcovskou dílnu vlnou jsou k vidění nejenom ovce, ale i kašmírské kozy a lamy. „Chováme zvířata na vlnu a pro radost. Můžete si u nás osahat různé přírodní materiály přímo v originálním balení, tedy rovnou na zvířatech,“ dodala Ivana Jiřičková.

Na trojici stavů vyrábí rodina Ivany Jiřičkové z přírodních materiálů například koberce, tašky, polštáře, podsedáky, ale i řadu dekorativních předmětů, jako například právě velikonoční beránky. Vlněné výrobky z Bošic navíc nemusíte pouze obdivovat či si zakoupit na trhu, ale sami si je v tkalcovně vyrobit. Pro toho, kdo si chce vyzkoušet nejenom tkaní, ale třeba i plstění a předení, tam mají dveře otevřené.

Jaroslav Pulkrábek