Letošní Expediční kamera přišla do začátku března a promítalo se 7 filmů. Tvářemi letošního ročníku jako by byly vynikající sportovci a to Adam Ondra ve filmu Lezci. V tomto snímku, který exkluzivně pro Expediční kameru natočil nejlepší český lezec historie Adam Ondra představuje lezecký sport. Lezecký sport a jeho limity Adam posouvá již od dětského věku zde nabízí, nejen jeho, ale představuje mladého nadějného lezce Pepu Šindela, který již v 15 letech vylezl cestu na obtížnost 9+, což v jeho věku nikdo nezvládl. Příběh stojí za to a je důvodem proč na letošní promítání v některých místech, kde expediční kamera probíhá zajít.

Druhou tváří je rovněž sportovec, olympijský medailista, mistr světa a vynikající tanečník Vavřinec Vávra Hradílek. Film Expedice Ganga Vávrova výzva je o tom jak podporuje jeden charitativní projekt a projíždí při tom na zapůjčeném kajaku řeku Gangu. Při tom ujede 121 kilometrů ve prospěch Bangladéšských dětí ze slumu Čalantika z Dháky. I tento film stojí za to vidět.

Prachatičtí turisté vyrazili na NS Zelendárky.
TIP NA VÝLET: Prachatičtí turisté vyrazili na Naučnou stezku Zelendárky

"Nejsou to jen tyto dva snímky, ale zamířili jsme do daleké Patagonie na řeku Rio Blanco a uvidíme neskutečnou odvahu a adrenalin při sjíždění vysokých vodopádů, Pioneri je o překonání šesti hlavních vrcholů hor Pale di San Martino Peterem Moserem," popsal fotoreportér a spolupracovník Deníku Ladislav Beran. Ztracené momenty je film o cestě mladého manželského páru z Britského Yorkshire, který se vydá do Norska, aby pátrali po cestě, kterou před lety uskutečnil dědeček manžela. Cesta na kole je nádherným příběhem. Následování správné cesty to je cyklistika, která léčí a naplňuje. Je příběhem muže, kterého od drogové závislosti dostala na novou cestu. Končilo se filmem Javari. Tento unikátní ryze český dobrodružný film mapuje cestu dvou přátel, k návratu na expedici, kterou v minulosti absolvovali. Jde o cestu k indiánskému kmeni Matsés, který žije na peruánsko, brazilské hranici u řeky Javari. Jejich dobrodružnou a náročnou cestu.