Čtvrtek 28. srpna - Den pátý: Z expedice přicházejí první snímky.

Pondělí 26. až středa 27. srpna - Den čtvrtý až šestý: Expedice se setkala s prvními problémy. "Z Polska se přechod na Ukrajinu pro cyklisty nezdařil, nepustili nás ani za peníze. Přejíždíme na Slovensko a přes hraniční přechod Ubla pronikáme na Ukrajinu. Prší. Zima. Pivo za 6 jorun. Vše ostatní za hubičku. Kurz hrivny v současné těžké době našinci přeje! Přes přechod Slemence se vracíme na Slovensko. Nocujeme na dvorku místní hospody nedaleko Maďarských hranic. Společnost nám dělá Bobík ( pes)," podává hlášení Tomáš Matějka. 

Ve středu pak expedice přes Michalovce postupuje na Bardějov

Neděle 25. srpna - Den třetí: "V sobotu jsme dorazili za Duklu. Zde jsme se opevnili v místní restauraci a vzdorovali do nedělního odpoledne frontě (studené a deštivé). Když jsme restauraci kompletně vyjedli a vypili, vyrazili jsme na východ. Nocujeme ve vesnici Komancza. Pokračujeme na východ," hlásil v pondělí Karel Matějka.

Sobota 24. srpna - Den druhý: Směrem na Duklu vyrazila expedice v tomto složení: Vladimír Doubravec, Karel Matějka, Tomáš Matějka, František Prokop, Eduard Lukeš, Petr Müller st., Petr Müller ml., Vladimír Barták, Antonín Chrapan, František Kott, Zuzana Nepustilová, Jiří Přibyl. 

Pátek 23. srpna - Den první: „Právě vyjíždíme od Stopařky u Vitějovic," hlásil v osm hodin ráno strunkovický starosta Karel Matějka, který je členem expedice. „Přepočítal jsem nás a je nás opravdu dvanáct. Žena jede jenom jedna, opět s námi vyráží Zuzana Nepustilová," přiblížil, v jakém složení expedice vyráží poté, co každá z osádek aut nahlásila, kolik jich ve vozidle pojede.

V pátek na její členy čekalo téměř devět set kilometrů v autech. „Jedeme do Chmeľové, odtud v sobotu vyrážíme do Dukly. Jedeme natěžko, vezeme si na kolech stany i spacáky," doplnil. Zážitky ze samotné expedice pak slíbil Karel Matějka popisovat dle možností přímo z cest. „Záleží na signálu, ale ozveme se, doufám, v neděli s prvními zážitky," dodal.