Pátek totiž patří erzetám právě na Prachaticku, konkrétně se dvakrát jedou trasy Vlachovo Březí, Zvotoky a Šumavské Hoštice (více ZDE). „Historicky 1. závod mistrovství svět v rallye, který se od včerejška koná na našem území, je spojený s mimořádným diváckým zájmem. Naším úkolem bude především dohlížet nad plynulostí provozu, nicméně i přesto všechny návštěvníky a obyvatele dotčených obcí prosíme o trpělivost,“ vysvětlil Jiří Matzner. 

Diváci Středoevropské rallye komplikují parkováním u silnice provoz, upozornila policie.Diváci Středoevropské rallye komplikují parkováním u silnice provoz, upozornila policie.Zdroj: PČR

„Očekávaná návštěvnost bude v řádu desítek tisíc lidí, proto lze předpokládat drobné dopravní komplikace, které budou pomáhat řešit naši kolegové přímo v místech konání akce. Závodníkům přejeme co nejlepší výsledky a divákům nezapomenutelné zážitky,“ doplnil ještě mluvčí.

Divácká místa pro erzetu Šumavské Hoštice.
Šumavské erzety potrápí nejlepší jezdce světa. Zastaví na prachatickém náměstí

WRC Středoevropská rallye, která se jede na území Česka, Německa a Rakouska, je předposlední zastávkou letošního seriálu Mistrovství světa v rallye. Přímo v Prachaticích, na Velkém náměstí, se v pátek koná tzv. přeskupení. Tam bude také autogramiáda jezdců takových jmen jako Sébastien Ogier, Kalle Rovanperä, Ott Tänak, Thierry Neuville, Elfyn Evans a dalších. Divácky atraktivní přezouvání pneumatik posádkami vozů bude možné sledovat na Horním náměstí (areál kasáren – „buzerák“). „Jezdci do Prachatic přijedou hodinu po poledni a na Velké náměstí vjedou Dolní bránou. V první půl hodině by se mělo v centru Prachatic objevit osm nejlepších rallye závodníků na světě včetně Ogiera,“ řekl Deníku jeden z pořadatelů Pavel Kacerovský.