Emilie Říhová z Tábora uspěla hned dvakrát, stala se současně držitelkou ceny sympatie. Vybrala ji široká veřejnost díky hlasování na facebooku, kde získala neuvěřitelných 1328 hlasů.

O úspěchu nadšeně informoval předseda Městské rady seniorů Jaroslav Kupsa. "Naše táborská seniorka Emilie Říhová reprezentovala kraj na letošní celostátní soutěži Babička roku 2021. Na soutěži získala titul Babička sympatie 2021 a ve vlastní soutěži se umístila na krásném druhém místě," shrnul s tím, že zároveň děkuje všem, kteří Emilii poslali hlasy.

Městský úřad v Táboře je podle ministerstva vnitra nejpřívětivější v Jihočeském kraji.
Městský úřad v Táboře je nejpřívětivější v Jihočeském kraji. Získal první cenu

Pořadatelem je Krajská rada seniorů Olomouckého kraje a letos se konal již III. ročník této oblíbené celostátní soutěže. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo v pátek 19. listopadu na výstavišti Flora v Olomouci, kde babičky obdržely i korunky a byly slavnostně dekorovány.

Akce se pořádala za velmi zpřísněných podmínek, všichni přítomní se museli prokázat platným dokumentem o negativnosti na covid-19 a po celou dobu museli mít zakryté dýchací cesty respirátory FFP2.