„Ministerstvo životního prostředí nás z nenadání vyzvalo, abychom začali s přípravou výběrových řízení," řekl starosta Malý. Zatím ale nic nemá černé na bílém, a tak nehodlá o případných investicích spekulovat. Ví pouze to, že ministerstvo navrhlo podpořit dva z prachatických projektů.

Ujistil ale, že město Prachatice podalo žádosti o dotační peníze na zateplení budov mateřských škol. „Naše žádosti sice byly přijaty, ale stali jsme se pouze náhradníky. V této chvíli se situace změnila," vysvětlil Martin Malý. Rozhodnutí, zda začít, ale už v pondělí dostanou na stůl prachatičtí zastupitelé. „Pokud schválí rozpočtovou změnu, bude možné opravy zahájit," řekl starosta.

V případě, že zastupitelé odsouhlasí uvolnění peněz z rezervy města a Ministerstvo životního prostředí dotaci skutečně potvrdí, začalo by se 
s výměnou oken a zateplením fasád v mateřských školách 
v Zahradní a Krumlovské ulici v letních měsících. „Co největší podíl prací bychom chtěli udělat tak, abychom nenarušili vyučování ve školkách. Kompletně hotovo by mohlo být  ještě do konce letošního roku," zakončil starosta Martin Malý.