„Mezi nové kroužky patří například Montessori, což je metoda, která pomůže dětem lépe se soustředit při učení a podobně. Dále jsme připravili kurzy Němčiny a příznivci výtvarného umění si přijdou na své při kroužku Kresba a malba. Na milovníky adrenalinových sportů naopak čekají Lanové aktivity, při kterých budou zájemci lézt i ve výškách nad metr a půl. Nově také otevíráme Orientální tance pro dospělé,“ přiblížila hlavní letošní novinky Domu dětí a mládeže v Prachaticích jeho vedoucí Václava Kubíčková.

Podle jejích slov se v letošním roce zvýšil zájem hlavně o taneční studia, jako jsou 4Ever, Mary Lou či kurzy plavání a orientální tance pro děti. „Vzrůstající popularita tanečního studia 4Ever láká stále více zájemců. Termín podání přihlášek u jednotlivých útvarů je do konce října. V minulém roce to bylo celkem osm set dvacet dětí. Počet dětí je každý rok podobný. Nabízíme sice celkem padesát zájmových útvarů, řada z nich je ale ještě rozdělena podle věkových kategorií,“ popisovala dále.

I letos si mohou zájemci vybírat z celé řady oblíbených kroužků, ve kterých si přijdou na své například příznivci jógy, rybářství, hudby, gymnastiky, vodáctví, šachů, ale také kutilství či fotografování. „Na konec října navíc plánujeme oslavy čtyřicátého výročí působení domu dětí a mládeže v prostorách v Ševčíkově ulici v Prachaticích. Zde se předvedou jednotlivé kroužky, nebudou chybět zábavné dílny či sportovní klání a podobně,“ dodala Václava Kubíčková.