Domácím se sestava trochu vylepšila, ale jistě do konce sezony nebudou Janda s Voldřichem a pravděpodobně ani Šindler a Král. Tréninkové manko domácí doháněli velkou obětavostí a nasazením.

Vedoucí gól

Zápas začal pěkně zčerstva a hosté v úvodní třetině kralovali, chvílemi to vypadalo, že doma hrají spíše oni. Domácí ale držel nad vodou brankař Kubovec, když zvláště jeho zákroky ve 2. a 6. minutě byly takové, o kterých lze říci, že jsou klíčové. Série vyloučení ve střední pasáži třetiny přestála obě mužstva bez pohromy a také veselský brankář Andrle prokazoval své extraligové kvality. V čase 17:28 domácí po tlaku v obranné třetině hostů Koubou přeci jenom dokázali puk přehodit přes výborného brankáře do sítě – 1:0. Do veselské sítě mohl v poslední minutě třetiny padnout i kotouč z hole Nováka, ale nepovedlo se.

Velké drama

Začátek druhé třetiny patřil Vimperku. Již ve 22. minutě si Pitlova střela přes obránce řekla o gól a o několik vteřin později si Hailova podobná střela řekla o branku ještě více. Ve 28. minutě byl vyloučen Coufal, obránce hostí zachyboval na útočné modré a odjíždějící Šedivý ač tísně dotáhl únik ve druhou branku. Ve 33. minutě mohl vedení domácích pojistit Drabeš, ale jeho pohotová střela šla jen těsně vedle odkryté branky. Nešťastná 34. minuta znamenala vyrovnání. Nejdříve branka padla po chybné rozehrávce a následné střele mezi kruhy a vzápětí rozhodčí nechal dohrát situaci a hosté z brankoviště do posunuté branky dostrkali puk podruhé. Závěr třetiny ale patřil domácím. Nejdříve při situaci dva na jednoho Šedivého výbornou střelu brankář Veselí chytil a pak Hail dával z gólové pozice před brankou vedle. Další atak domácích řešili hosté faulem a v přesilovce 10 vteřin před klaksonem po Ženíškově nahrávce, Předotově střele a Šedivého dorážce padl, jak se později ukázalo, klíčový gól zápasu.

Zdeněk Ženíšek

Více v tištěném vydání v úterý 20. ledna 2009.