První školní den, kdy ve zdejší škole přivítali dva nové prvňáčky, si tak užili děti i jejich rodiče. Po prázdninách je přivítaly nově vymalované místnosti a podlahy, které se řemeslníkům podařilo položit těsně před koncem prázdnin. Jak ale uvedl dubský starosta Václav Novák, poničilo tornádo i další části interiérů školy, které bude třeba opravit.

„Výuky se to ale již nijak nedotkne, vše provedeme za provozu školy," ujistil Václav Novák s tím, že pokud by práce řemeslníků byly příliš hlučné, může vedení školy využít například možnosti vyhlášení ředitelského volna. Děti se také mohou jít na jeden den učit do přírody nebo jet na mimořádný výlet. Starosta ovšem nepředpokládá, že by práce narušily výuku výraznějším způsobem. „K podobným opatřením bychom přikročili například ve chvíli, kdy by práce řemeslníků znemožňovala výuku. škola ale rozhodně nebude uzavřena," konstatoval Václav Novák a přiblížil, že následující opravy by se měly týkat především střechy budovy. Ta byla tornádem postižena nejvíce a právě její poškození umožnilo následnému dešti poškodit vnitřní prostory školy.

Podle starosty odsouhlasili zastupitelé městyse opravu střechy ve dvou fázích. „Oprav se dočkají zhruba tři čtvrtiny plochy střechy," informoval starosta a upřesnil, že opravu navrhli zastupitelé rozdělit do dvou etap. Ta první se uskuteční ještě letos na podzim a bude stát zhruba čtyři sta padesát tisíc korun. „První etapu budeme financovat částečně z našeho rozpočtu, podílet se bude také pojišťovna. Druhou etapu chceme provést v příštím roce a odhadem bude mít poloviční náklady," uvedl starosta Václav Novák.

Kromě opravy střechy chtějí Dubští nechat rekonstruovat také podhledy ve třídách a v tělocvičně. Tyto práce by mohly začít už o Vánočních prázdninách. „Nutné opravy samozřejmě zatíží náš rozpočet, takže budeme muset odložit jiné již naplánované akce. Škola je ale naší prioritou," ujistil Václav Novák závěrem.