Od té doby se jeho kořeny pomalu rozrůstaly, stejně jako rostl i počet jeho klientů. Také proto byl pro potřeby klientů přistavěn v loňském roce další pokoj, v současné době je tak kapacita centra 14 dvoulůžkových pokojů včetně dvou pro vozíčkáře, umístěných v prvním patře, které je upraveno bezbariérově. Od pondělí do pátku je centrum otevřeno všem, kteří chtějí využít dvou sociálních služeb, které centrum nabízí.
„Tou první je sociální rehabilitace, která by měla klienty zapojit do učení nezávislosti a pohybové soběstačnosti. Součástí tohoto programu jsou ale i výchovně – vzdělávací aktivity, při kterých se klienti učí třeba i základní početní úkony, aby si v obchodě mohli například spočítat peníze,“ vysvětlila zástupkyně ředitelky centra Radka Furišová.
Druhou službou, která je letošní novinkou, je Individuální projekt – sociálně terapeutické dílny. Tento projekt, který je součástí Operačního programu lidské zdraví a zaměstnanost, je financován z dotací Evropské unie. Projekt je otevřen patnácti klientům, z nichž někteří jsou v centru ubytovaní, jiní denně dojíždějí. Jejich činnost musí být přizpůsobena jejich zdravotnímu stavu. „Chceme samozřejmě nabídnout každému to, co ho nejvíce baví. Proto každý, kdo k nám přijde, projde kolečkem všech činností. Potom zůstane většinou u té, která mu nejvíce vyhovuje, a může se v ní dále zdokonalovat,“ vysvětlovala vedoucí sociálně – terapeutických dílen Jana Šabršulová.