Více než šest set tisíc korun už má město Vimperk k dispozici na rekonstrukci školního hřiště u Základní školy ve Smetanově ulici. Současný prostor totiž připomíná vše, jen ne hřiště, které by mělo sloužit k ke školní výuce.


S penězi navíc bude muset vedení vimperské radnice počítat i s vědomím, že by potřebovalo investovat do dalších sportovišť. Podle starosty Bohumila Petráška je současný rozpočet na hřiště u základní školy kolem milionu korun. „Více než tři sta tisíc korun nám poskytne Jihočeský kraj, dalších tři sta tisíc korun máme v rozpočtu již z loňského roku od provozovatele fotovoltaické elektrárny na obnovu sportovišť. Zbylé prostředky určitě najdeme, minimálně tím, že letos neotevřeme letní koupaliště, čímž bychom měli ušetřit zhruba tři čtvrtě milionu korun," uvedl starosta.


S výstavbou hřiště by se mělo začít v období letních prázdnin a s ohledem na dotaci z kraje musí být hotova nejpozději do konce roku. Po otevření budou moci využívat hřiště jak školáci, tak i veřejnost.


Nové hřiště by mělo nabízet prostor pro několik míčových sportů. Podle starosty se nyní jedná navíc také o možnosti, že by hřiště získalo takový povrch, který by umožnil v zimně i ledování.