Logo Deník na návštěvě.Zdroj: Deník

Bylo to Václavské zábavě v tamním kulturním domě. Za těch téměř třicet se střídali muzikanti i zpěváci i místa, která kapela navštívila. V současné době jsou v Doubravance dva ze zakládajících členů, je jím kapelník Václav Bárta a jeho zástupce Miroslav Šnajdr. Oba pánové se svými rodinami žijí v Jámě.

Současná covidová situace ale kapele vůbec nepřeje. Podle kapelníka Václava Bárty muzikanti jsou v kontaktu, ale noty a písničky si opakují každý samostatně. „Vloni, když vládní opatření trochu polevila, se nám podařilo nahrát DVD, abychom potěšili naše příznivce,“ řekl. Naprosto přesně si vybavuje, kdy Doubravanka loni hrála naposledy. „Bylo to 27. září na hasičských oslavách v Mičovicích. Byla to neděle a od pondělí se zase všechno zavřelo,“ vzpomíná na poslední vystoupení.

Kalendář kapely je sice zaplněn, ale doba muzice nepřeje. A tak Václav Bárta a všichni členové souboru vyhlížejí konec zákazů. Chtějí totiž náležitě oslavit třicáté narozeniny. „Když to klapne, budeme slavit v září v Jámě pod velkým stanem na návsi,“ zakončil.

Doubravanka:
- Kapela založili v roce 1991 Václav Jungvirt, Antonín Špán a Václav Bárta, kteří získali bubeníka Ondru Kuneše a harmonikáře Míru Šnajdra.
- Název byl odvozen od názvu horského lesa Doubrava nad Jámou. kromě toho z Jámy pochází většina členů kapely.
- Muzikanti: Václav Bárta – tuba (zakládající člen); Petr Šipan – trumpeta; Vlasta Schwinger – baryton, pozoun; Miroslav Šnajdr – harmonika (zakládající člen); Bohumír Krištof – bicí; Jiří Cinádr – zpěv; Radka Kmochová – zpěv; Jarka Průchová – zpěv.