Sedm etap má modernizace silnice v Sušické ulici ve Vimperku. Přesně to je podle slov Martina Grožaje z prachatické správy a údržby silnic úsek od nové kruhové křižovatky Fišerka po sídliště Míru. „Celkové náklady na opravu jsou zhruba 14 milionu korun,“ řekl. Opravovat se bude od 12. dubna do 4. června. „V jednotlivých etapách se budou měnit objízdné trasy tak abychom zajistili dopravní obslužnost. Veškerá dopravní auta nad 12 tun bude trvale odkloněna na Čkyni, následně Vacov, Zdíkovce a přes Zdíkov zpět do Vimperka,“ popsal Martin Grožaj s tím, že doprava ve Vimperku budou mít jízdu po městě velmi komplikovanou, protože se zároveň opravuje další část ulice 1. máje směrem do centra.

Staví opěrnou zeď

Další úplná uzavírka na Prachaticku je ve Vlachově Březí, kde se staví opěrná zeď podél komunikace II. třídy. Vinou zemních prací musí být silnice uzavřena úplně, od začátku dubna od 27. srpna. V místě je nutné nejen postavit zeď, ale také zajistit překládku inženýrských sítí. Pro osobní auta bude podle informací Martina Grožaje možné využít místní komunikaci přes sídliště Hájky. „Nákladní auta je odkloněna na Husinec, Kosmo, Radhostice a Libotyni zpět do Vlachova Březí,“ popsal trasu uzavírky Martin Grožaj.

Do 5. června je uzavřená silnice z Volar na Chlum. Opravy vyjdou na 15,3 milionů korun. Osobní auta mohou mohou projíždět staveništěm kyvadlově. Ostatní auta musejí přes přes Prachatice na Smědeč a dál směrem na Český Krumlov.

Opravy na obchvatu

Správa a údržba silnic v Prachaticích příští několika týdnech plánuje výspravy silnice na Volary. Ty budou hotové do konce dubna.