Prachatice
úplná uzavírka komunikace na Velkém náměstí v pátek 9. června z důvodu konání Muzejní noci, a to v době od 16 do 23 hodin.

Horní Vltavice
úplná uzavírka silnice I/4 v Horní Vltavici pro opravu mostu v obci Horní Vltavice do 30. června, objízdná trasa: od přechodu Strážný u čerpací stanice Nová Houžná vpravo na silnici I/39 do Lenory, odtud na Zátoň a do Horní Vltavice, objízdná trasa je stanovena pro oba směry, dočasně je zrušena autobusová zastávka Nová Houžná, a to pro všechny spoje na lince Vimperk – Lenora – Strážný.

Volary
částečná uzavírka silnice (II/141) ve Volarech (průtah městem) do 31. října, vždy bude označeno přechodným značením, důvod: rekonstrukce náměstí Volary.

Lhenicko
úplná uzavírka silnice (III/12258) mezi obcemi Vadkov a Třešňový Újezdec do 28. července, důvod: rekonstrukce propustku, obousměrná objízdná trasa: od Vadkova na silnici II/122 do Lhenic, pak po III/12253 na III/12258 přes Vodice až do Tř. Újezdce.

Březovík
úplná uzavírka, oprava silničního propustku, od 15. května do 18. srpna. Objízdná trasa přes Smědeč, Křišťanov a Zbytiny.

Stachy – Michalov
částečná uzavírka silnice III/15414, kyvadlový provoz jedním pruhem z důvodu opravy komunikace, do 30. června.

Lažiště
částečná uzavírka, opravy kanalizace, od 15. května do 16. června.

Chocholatá Lhota
úplná uzavírka, obnova povrchu vozovky, od 22. května do 11. června. Objízdná trasa přes Budkov a Vlachovo Březí