A ačkoli bylo upuštěno od dřívějšího záměru uzavřít provoz na konci března, naděje, že by závod zrušen nakonec nebyl, je nulová.

Podle slov ředitele Úřadu práce v Prachaticích Václava Paucha se společnost rozhodla závod uzavřít ke konci května. Nynějším zaměstnancům přitom nabídla možnost dalšího zaměstnání v jindřichohradeckém závodě. Ti ale tuto možnost v drtivé většině případů odmítli. „Náš region je vyhlášený tím, že zdejší obyvatelé se za prací neradi stěhují a nechtějí ani příliš dojíždět,“ konstatoval Václav Pauch.
Do Jindřichova Hradce je to navíc v rámci jižních Čech z Prachaticka úplně nejdále. „Chápu, že lidé nechtějí trávit takovou dobu ve veřejné dopravě. Sedmdesát kilometrů je už pořádná dálka. Kdyby se jednalo o zaměstnání v Českých Budějovicích, bylo by to něco jiného,“ řekl Pauch.

Úřad práce prý s touto skutečností počítal, protože vycházel ze zkušeností získaných při dřívějším rušení velkých provozů v Prachaticích, například Jitony. Pro celkovou zaměstnanost v regionu je ale podle všeho dobré, že společnost přistoupila k postupnému propouštění zaměstnanců. A ti se s tíživou situací prý dokážou včas vypořádat.

 

Konec závodu

- závod skončí na konci letošního května, tedy o dva měsíce později
- výroba čerstvých a přírodních sýrů se přesune do Plané nad Lužnicí a Jindřichova Hradce
- prázdné budovy budou nabídnuty k prodeji
- možnost práce v jiném závodě zaměstnanci většinou odmítli, dojíždět nechtějí