Naposledy dal návrh na zveřejňování materiálů opoziční zastupitel Jan Bauer (ODS) v minulém týdnu. „Jsem pro, aby byly materiály veřejné a ti, kdo mají chuť, si je mohli prostudovat,“ vysvětlil Jan Bauer. Potřebné hlasy ale nezískal, chyběly dva hlasy, i přesto, že se k návrhu připojili dva koaliční partneři, přesněji Radka Paulová a Miroslav Lorenc (ANO 2011). Zbytek koalice se hlasování zdržel (8) nebo nehlasoval vůbec (3).

Začátkem roku přišel se stejným návrhem zastupitel Robert Zeman, který chtěl zveřejňovat dokumenty pro radu i zastupitelstvo. „Starosta mi odpověděl, že stávající systém zveřejňování dokumentů je dostačující,“ uvedl Robert Zeman. To podle Roberta Zemana není.

Starosta Martin Malý včera řekl, že se záležitostí bude radnice zabývat. „Otázka může být diskutována v rámci realizace dotačního projektu modernizace technologického centra městského úřadu na konci roku,“ uvedl.

K dispozici obyvatelům měst dávají materiály určené pro zastupitele například v Písku, Táboře nebo Strakonicích. Jednání zastupitelů jsou veřejná.


Kromě ANO 2011 a ODS (Jan Bauer, Ladislav Přívozník) pro zveřejnění zvedli ruku také Ivana Müllerová, Zdeněk Kollar (KSČM), Robert Zeman, Jiří Machart (Pro Prachatice) a Růžena Štemberková (KDU-ČSL).