Rozpaky, emoce i kroucení hlavou provázely při pondělním jednání vimperských zastupitelů diskusi k návrhu provozovatelů heren zachovat za jasných pravidel další existenci jejich provozování ve městě.


Provozovatelé se obrátili na vedení radnice již v prosinci loňského roku, následně letos v lednu a v březnu se pak jejich návrhem dohody poprvé zabývali také vimperští zastupitelé. Výsledkem následného tříměsíčního jednání zastupitelstvem jmenované komise ve složení Bohumil Petrášek, Pavel Dvořák a Dagmar Rückerová se zástupci provozovatelů heren je návrh dohody o závazných pravidlech provozování heren ve Vimperku, který by ale měl platit na maximálně tři měsíce.

Hazard ve VimperkuVimperk má dvě obecně závazné vyhlášky zakazující provozování hazardu. Výherní hrací přístroje se už v hernách neprovozují. Videoloterijní terminály tu teď hodlá zrušit i ministerstvo financí. 

Potom už by ve městě neměl být žádný přístroj povolovaný ministerstvem financí. Ty, jejichž povolení provozování spadá do pravomocí města, jsou mimo provoz už půl roku. Podle zástupce provozovatelů taková dohoda pozbývá smysl. „Nikdo nebude investovat další desítky tisíc korun, aby splnil podmínky stanovené dohodou, která by platila v lepším případě tři měsíce," pozastavuje se nad výsledkem pondělního jednání zastupitelů za provozovatele heren Pavel Tomandl.


Proti případné změně obecně závazných vyhlášek, jež by umožnila další provozování hazardu ve městě, se ostře postavila zastupitelka Věra Vávrová. „Jestli pro tohle někdo zvedne ruku, ať si to pak srovná s vlastním svědomím," obrátila se na kolegy v zastupitelstvu.