Ale tiskařská čerň, reproduktor rádia či kamera nám vybírá zprávy, které zaručeně chytí, tak jako dříve na adventních jarmarcích zaručeně přitáhla zpráva o strašlivých mordech a „divnejch oukazech“. Na stránkách Deníku se snažíme, aby se dostalo i na dobré zprávy a věřte, že se jich dostává, a věřte, že jich není málo.

Na svatého Ondřeje, to jest toto pondělí, bude otevřeno v Českém Krumlově další dětské hřiště. Komunální politici tak plní svůj slib, každý rok jedno hřiště. Kdyby nic jiného radní nedělali, tak si alespoň malí Ondrové a nejen oni mají kde hrát.

Z lidské obětavosti i solidarity vyrostly v posledních letech nejrůznější sbírky. Říkají nám, na co bychom neměli zapomínat a co má skutečně smysl. Ve Strakonicích 1. prosince přijmou dar občanského sdružení Život dětem. Inkubátor pomůže dětem s adaptačními potížemi při příchodu na svět.

V pátek si nezapomeňte dojít pro „barborku“. Co to je? To vám určitě poví někdo z vašich starších blízkých, až jej vezmete na procházku pro onu „barborku“. V ten samý den se zaslouženému zájmu bude těšit zrekonstruovaný kostel Nejsvětější Trojice v Hamru kousek od Veselí nad Lužnicí, právě 4. prosince bude představen v novém kabátě veřejnosti.

V sobotu budou „chodit čerti“ , jak se u nás doma říkalo. Nechci ani líčit jaké obavy ve mně tato zpráva vyvolávala. Svědomí nemám čisté dodnes, ale tiše doufám, že mi bude odpuštěno. Milé rodiče prosím, aby nenechávali ratolestem způsobovat trauma a dobře vážili, zda toho strašení není přemíru. Aby u vědomí své lásky k potomkům měli na paměti, že dobro se nešíří metlou, ale pohlazením. Zkrátka, aby hlavními postavami sobotního večera byli spíš Mikuláš a anděl, protože dobrých skutků je vždycky víc.

Dobrý týden, Jihočeši!

richard.vlasak@denik.cz