Všichni tak mohou vidět Prachatice z ptačí perspektivy.
V loňské sezoně totiž musela být věž vinou rekonstrukce krovu uzavřena. „Do věže kostela se tak mohou lidé podívat denně od deseti do pěti,“ upřesnila vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu Městského úřadu v Prachaticích Růžena Štemberková. Jediná změna, která s letošní sezonou nastala v době otevření, je polední pauza v době mezi půl dvanáctou a půl jednou v poledne. „Půl hodiny před a půl hodiny po poledním zvonění novým zvonem sv. Jan Nepomuk Neumann jsme byli nuceni věž uzavřít, abychom zajistili bezpečnost příchozích,“ vysvětlila Štemberková.
Návštěvníci věže se mohou v krovu věže zároveň pokochat výstavou s názvem Snesu ti modré z nebe z dílny brněnské umělkyně Evy Spěváčkové. Ta tam bude umístěna až do konce září.
Zároveň radnice připravila dva víkendy o prázdninách, které budou vyhrazeny na noční prohlídky s průvodcem. „Už jsme noční prohlídky měli, před dvěma lety a setkaly se s obrovským úspěchem. Lidé si je pochvalovali,“ vzpomněla vedoucí kultury ve městě. Stejně jako tehdy proto připravují prachatičtí divadelníci z Šumavského ochotnického spolku krátké divadelní představení. Zatím ještě není jasné, o čem bude. Lidé se však mohou těšit na nastudování hry podle některé z pověstí, jež se o Prachaticích, samotném kostele, či okolí města dají najít v historických archivech.
Večerní prohlídky město podle slov Růženy Štemberkové plánuje na víkend 17. a 18. července a 14. a 15. srpna. Po trase z krovních prostorů na ochoz věže se pak návštěvníci dozvědí ještě něco o samotné historii kostela sv. Jakuba.