Berousek cirkus Sultán přijel do Prachatic a od zítřka do pátku zve na svá představení.

Každý může přijít užit si jedinečnou podívanou a vychutnat si pravou cirkusovou atmosféru, která má tradici trvající mnoho desetiletí. Hlavním tahákem cirkusu je ojedinělá krokodýlí show.

Diváci se mohou těšit také na mluvícího koně, jízdu divokých opic na malých ponících nebo drezuru kachen, kterou předvede pes Elvis.

Nebude chybět ani medvěd na koni a další cirkusová lákadla. Cirkusové umění patří k českým zemím stejně jako například české sklo, pivo nebo bižuterie. V Prachaticích tomu ještě přispívá fakt, že na náměstí mohou příznivci cirkusu navštívit Muzeum české loutky a cirkusu, kde je k vidění výbava medvěda ze zmíněného filmu.

Cirkusy, jak je známe v dnešní podobě, vznikly zhruba v polovině minulého století Jedním z nejslavnějších cirkusových rodů je rodina Berouskova, jejímž nejznámějším představitelem je Ferdinand Berousek. Ten společně se svými syny vystupoval ve filmu Šest medvědů s Cibulkou, kde hlavní roli hráli právě jejich medvědi, jejichž drezura je specialitou rodiny.

Synové Karel a Ferdinand, majitelé Berousek cirkusu Sultán, jsou představiteli šesté generace Berousků a stejně taj jak se cirkusovému umění učili od svého otce, dnes předávají zkušenosti svým dětem, které jsou další nadějnou generací.

Drezury zvířat, které tuto rodinu proslavily, jsou prováděny s tolerancí, porozuměním a láskou ke zvířatům, která motivují výhradně jídlem a cvičí je pouze v tom, co je baví. K ničemu je nemusejí nijak nutit.

V roce 1981 získala drezura medvědů Karla Berouska nejvyšší vyznamenání  v Tokiu za Super Show s medvědy. Úspěch Berouskové zaznamenali v Americe. Byli jako jediní z českých umělců pozváni na hostování v největším Disneylandu na světě.